Čia galite matyti žuvis, kurias galima sužvejoti ,,Žvejybos rojuje".

                                                     

Žūklės ir buvimo prie vandens „Žvejybos rojuje“ tvarka

Žūklės taisyklės

„Žvejybos rojaus“ ežeruose galioja tokios pačios mėgėjų žūklės taisyklės kaip ir visoje Lietuvoje. Jas galite rasti čia: (nuoroda į LR Aplinkos ministerijos tinklapį) http://www.am.lt/VI/index.php#a/6433. Trumpai priminsime tuos taisyklių nuostatus, kurie gali būti aktualiausi žvejojant „Žvejybos rojaus“ ežeruose.

Per vieną žūklę galima paimti ne daugiau kaip 5 ilgesnes nei 45 cm lydekas ar 46 cm sterkus; 3 ungurius; 1 ilgesnį nei 75 cm šamą; 5 ilgesnes nei 25 cm meknes ar 28 cm šapalus. Kitų žuvų – ne daugiau kaip 5 kilogramus. Tai pat draudžiama paimti mažesnius nei 25 cm lynus ir 30 cm karpius.

Nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 d. draudžiama gaudyti lydekas, nuo kovo 1 d. iki gegužės 20 d. – sterkus. Nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. – naudoti masalui gyvą žuvelę.

Vienu metu nuo kranto ir iš inkaruotos valties vienam asmeniui galima naudoti ne daugiau kaip 4 meškeres, bendras kabliukų skaičius neturi būti didesnis kaip 6, išskyrus stintelių ir seliavų žvejybą – joje leidžiama naudoti iki 12 kabliukų. Velkiauti vienu metu vienam asmeniui leidžiama ne daugiau kaip 2 spiningais.

Tinklelyje laikomos sugautos žuvys yra traktuojamos žvejo pasiimtomis, todėl patartina kiekvienam žvejui turėti savo tinklelį, o norint paleisti žuvį, padaryti tai nedelsiant.

Vėžius galima gaudyti ne ilgesnėmis kaip 1 m ir ne platesnėmis kaip 50 cm gaudyklėmis. Per parą galima pagauti ne daugiau kaip 50 vėžių, išskyrus rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius, kurių sugavimo kiekis ir dydis neribojamas.

Žūklės leidimai

Norint žvejoti „Žvejybos rojaus“ vandens telkiniuose užtenka turėti žvejo mėgėjo bilietą, kuris galioja visuose valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose. Jį galima įsigyti per Alis sistemą https://alis.am.lt , visuose „Perlo“ terminaluose ir kitose jų platinimo vietose.

Plaukiojimo su vidaus degimo varikliais tvarka

„Žvejybos rojaus“ vandenyse galioja skirtinga plaukiojimo su vidaus degimo varikliais tvarka, todėl prieš plaukiant į ežerą, būtina pasidomėti, kokia ji yra konkrečiame ežere. Spausdiname 2017 metais patvirtintos tvarkos nuostatus, tačiau primename, jog įstatymai ir tvarkos gali keistis ir svetainėje pateikta informacija gali būti pasenusi. Būtina ją pasitikrinti LR Aplinkos ministerijos tinklalapyje www.am.lt.

 

Ežeras

Nuo navigacijos sezono* pradžios iki birželio 20 d. (įskaitytinai)

Nuo birželio 21 d. iki navigacijos

sezono* pabaigos

Bebrusai

Su benzininiais varikliais iki 8 kW (10 AG)

Su benzininiais varikliais iki 110 kW    (150 AG)

Galuonai

Su benzininiais varikliais iki 15 kW (20 AG)

Su benzininiais varikliais iki 220 kW   (300 AG) plaukioti vandens telkinio dalimi, patvirtinta teritorijų planavimo dokumentuose

Išnarai

Tik su elektriniais varikliais

Su benzininiais varikliais iki 8 kW         (10 AG)

Kertuojai

Tik su elektriniais varikliais

Tik su elektriniais varikliais

Baltieji Lakajai

Tik su elektriniais varikliais

Su benzininiais varikliais iki 8 kW         (10 AG)

Rudesa

Tik su elektriniais varikliais

Su benzininiais varikliais iki 8 kW         (10 AG)

Stirniai

Tik su elektriniais varikliais

Su benzininiais varikliais iki 8 kW         (10 AG)

 

*Navigacijos sezonas – tai laikotarpis nuo ledo ištirpimo vandens telkinyje iki ledo dangos susidarymo.

 

Kiti aplinkosauginiai reikalavimai

Dauguma „Žvejybos rojaus“ ežerų (Baltieji Lakajai, Išnarai, Kertuojai, Rudesa, Stirniai) telkšo Labanoro regioninio parko teritorijoje, kur galioja griežtesni aplinkosauginiai reikalavimai. Apie juos galite pasiskaityti čia: http://labanoras.am.lt/VI/index.php#a/104.