Tam, kad poilsis gamtoje paliktų vien gerus įspūdžius, o mūsų vandenyse būtų daug žuvies, patariame visiems „Žvejybos rojuje“ apsilankantiems meškeriotojams laikytis MEŠKERIOTOJO ETIKOS KODEKSO, kurį rekomenduoja Lietuvos meškeriotojų sąjunga ir daugelis Lietuvos meškeriotojų klubų.

 

MEŠKERIOTOJO ETIKOS KODEKSAS (Autorius – Ugnius Leimontas)

 

Mus, meškeriotojus, sieja ne vien aistra žūklei, bet ir noras žvejoti tyruose ir žuvinguose Lietuvos vandenyse. Suprantame, kad norint kažką pakeisti, reikia visų pirma pradėti nuo savęs, todėl rūpindamiesi aplinka, kurioje žvejojame patys, kurioje žvejos mūsų vaikai ir anūkai, laisva valia pasižadame laikytis šių principų:

 

1. Mes laikomės Mėgėjų žvejybos taisyklių, nes suprantame, kad tai padeda palaikyti tvarką bei gerina žvejybos sąlygas.

 

2. Mes rūpinamės žuvų gausa, todėl vadovaujamės „sugavai-paleisk“ principu arba bent jau neimame žuvies daugiau, negu yra leidžiama ar galime patys suvartoti maistui. Su pagauta žuvimi elgiamės pagarbiai – nesvarbu, žadame ją paleisti ar ne.

 

3. Mes nešiukšliname gamtoje, nepaliekame savo buvimo pėdsakų bei skatiname taip elgtis ir kitus. Mes visada žūklės vietoje surenkame šiukšles, net jei jos ir ne mūsų.

 

4. Mes gerbiame kitus poilsiautojus gamtoje, todėl, jei įmanoma, stengiamės patys likti nepastebimi ir savo buvimu netrukdyti kitiems.

 

5. Mes gerbiame privačią nuosavybę. Naudodamiesi teise patekti bei būti prie vandens telkinių, mes nesibrauname į privačias valdas, gerbiame jų savininkų ramybę.

 

6. Mes gerbiame vieni kitus – netrukdome kolegoms meškeriotojams. Nežvejojame per arti, netriukšmaujame, neužimame kitų puoselėjamų žvejybos vietų.

 

7. Mes rūpinamės saugumu. Žvejyba gali būti ne tik malonus, bet ir pavojingas užsiėmimas, todėl mes tiek vasarą, tiek žiemą stengiamės elgtis atsakingai, saugoti save ir kitus.

 

8. Mes nesame abejingi pažeidėjams bei teršėjams. Juos pastebėję, visuomet sudrausminame, o apie rimtesnius pažeidimus visada pranešame atitinkamoms institucijoms.

 

9. Mes laikomės šios deklaracijos ir stengiamės, kad apie ją sužinotų bei jos laikytųsi visi žvejai.

 

 

Plačiau: http://meskeriotojusajunga.lt/2016/09/19/meskeriotojo-etikos-kodeksas/

Dalintis