rojaus logo.jpg
2017 07 20

Kas tas Žvejybos Rojus?

2012 metais grupė meškeriojimo entuziastų ir visuomenininkų bei tuometis Aplinkos viceministras Linas Jonauskas visuomenei pristatė įdomų ir bent jau Lietuvoje neturintį analogų projektą – keliuose Lietuvos regionuose apjungus valstybės, savivaldybių, privataus verslo ir visuomeninių organizacijų jėgas, sukurti išskirtinai geras sąlygas meškeriotojams ir tokiu būdu paskatinti žūklės turizmą.

LR Aplinkos ministerija įsipareigojo gausiai įžuvinti „Žvejybos rojaus“ vandens telkinius ir itin atidžiai juos saugoti nuo brakonierių ir nesąžiningų žvejų, o taip pat pakrantėse prie vandens telkinių įrengti nemokamas ir laisvai prieinamas valčių nusileidimo vietas bei automobilių stovėjimo aikšteles.

Šiame projekte dalyvaujančios savivaldybės ėmėsi projekto koordinavimo vaidmens – įrengti stendus ir informacines lentas prie vandens telkinių, sukurti informacinę svetainę, kitas informavimo priemones; šviesti ir skatinti vietinį verslą, orientuotą į meškeriotojų aptarnavimą, organizuoti žūklės varžybas ir kitus atvykstantiems meškeriotojams ar jų šeimoms įdomius renginius.

Vietinis verslas apsiėmė tobulinti esamą ir kurti naują infrastruktūrą, skirtą kokybiškesniam meškeriotojų ir jų šeimos narių aptarnavimui, t. y., įrengti valčių nuomos punktus, meškeriotojų plaukiojimo priemonių nuleidimo ir saugojimo vietas; teikti žūklės gidų, žuvies dorojimo ar rūkymo, nakvynės bei maitinimo paslaugas.

Paskelbtą viešąjį konkursą 2013 metais laimėjo dvi Lietuvos savivaldybės – Molėtų ir Zarasų –, garsėjančios nuostabia gamta, dideliu ežerų skaičiumi ir meškeriotojų poreikiams pritaikyta infrastruktūra.

Pirmoji itin aktyviai į šį darbą įsijungė Molėtų savivaldybė, jau 2013 metais pradėjusi darbus ir iki pat dabar tęsianti juos daugelyje sričių.

Šiandien jau galima pasidžiaugti pirmaisiais projekto „Žvejybos rojus“ rezultatais: ežeruose atlikti žuvies išteklių tyrimai ir pastebimas žuvų pagausėjimas, yra įrengtos arba artimiausiu laiku pradės veikti valčių nuleidimo vietos ir automobilių stovėjimo aikštelės. Vietinis verslas jau dabar gali pasiūlyti kur kas kokybiškesnes paslaugas žvejams. Ir tai tik gera pradžia. Pasak ichtiologų, jau netolimoje ateityje – 2019-2021 m. –, paaugus įžuvintiems žuvų jaunikliams bei geriau juo apsaugant nuo neteisėtų žvejybos būdų, natūraliai atsikuriant žuvų ištekliams, ežerų žuvingumas turėtų pasiekti gerą arba labai gerą įvertinimą ir priartėti prie Skandinavijos ežerų standarto.

Iki to laiko turėtų būti baigti ir valčių nuleidimo vietų, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo darbai, pradėti funkcionuoti valčių nuomos punktai ir kitos meškeriotojų laukiamos paslaugos.

„Žvejybos rojus“ laukia Jūsų jau dabar. Jeigu čia dar nebuvote, pats metas jame apsilankyti ir puikiai praleisti laisvalaikį.

Dalintis